Dažādas piezīmes

25/04/2019

Zobu higiēnas cena Indijā
23:59:58 HELDON (1 komentārs)
Neviļus vienā Indijas video dzirdēju cenu, par kādu Indijā veic zobu higiēnu.

Cena ir 400 rūpijas, kas ir aptuveni 5eur.

Un kā pie mums?  Tikai aptuveni 15 reizes dārgāk...
Nu labi, pieņemsim, ka LV un Indiju īsti salīdzināt pa tiešo nevar, bet nu tomēr. WTF.

x1.jpg

21/04/2019

Rekets kā valsts politika
20:58:32 HELDON ()
https://www.youtube.com/watch?v=aHDsjKs2xKA

14/04/2019

Autobusa biļetes cena Kijevā
20:24:32 HELDON (Ir ko piebilst?)
Noskatījos video, kur ukraiņu ģimene pēc pāris gadu dzīvošanas amurikā atlido uz Kijevu un pirmais, kas viņus šokē, ir autobusa biļetes cena - 8 grivnas. Tas esot dārgi.

8 grivnas ir aptuveni 0.27eur.

05/04/2019

Hohma ar e-pasta adresi
13:07:30 HELDON (5 komentāri)
Kolēģim telefoniski prasa aizsūtīt e-pastu uz tādu un tādu yahoo adresi.
Paiet 1 diena. Cilvēks, kuram e-pasts jāsaņem, zvana atkal un saka, ka nekas nav saņemts.

Kolēģis telefoniski noskaidro (pārbauda) adresi un pārsūta vēlreiz - tāds un tāds juzerneims @ yahoo dot com

Un tagad hohma - sūtīts tika uz crop.jpg

Es gar zemi. rofl.gif

26/03/2019

Taizeme atcels vīzu režīmu Latvijas pilsoņiem braucieniem līdz 30 dienām
07:26:23 HELDON (Ir ko piebilst?)
Pamanīju, ka no šī gada 14.aprīļa tiek solīts atcelt vīzu režīmu braucieniem uz Taizemi, ja uzturēšanās laiks tur nepārsniedz 30 dienas.

Ļoti labi ! Beidzot kāda jēga no mūsu ārlietu ministrijas...

Taizeme ir nozīmīgs tranzīta punkts tālākiem braucieniem pa Āziju. Maksāt par vīzu tikai tāpēc, ka esi ieradies valstī un ar autobusu aizbraucis no vienas lidostas uz otru un lidojis tālāk bija ļoti nepraktiski/kaitinoši.

https://www.apollo.lv/6552092/taizeme-atcels-vizu-rezimu-istermina-braucieniem-latvijas-pilsoniem

09/03/2019

Ekspotīcija uz Lietuvu jeb kā es lampu pirku
21:30:58 HELDON (1 komentārs)
Pēc 10+ gadu nevainojamas darbības nobruka Somijā ražotais Lival Intact gaismeklis. Super lampa bija! Lieki teikt, ka šo gaismekli jau sen kā vairs neražo.

Principā gaismekli var salabot, tikai jānomaina elektroniskā drosele (balasts) un lai viss būtu pa smuko (iekšā korpusā) vajag kaut kur "izrakt" sekojošu elektronisko balastu (OSRAM DT-S/E 5-11/220-240 S), kuru kā izskatās jau vairs OSRAM neražo, vismaz man neizdevās atrast nekur online. Protams, ir kaudze citu elektronisku balastu, kurus mazlietiņ paķimerējoties ar lodāmuru varētu pielietot, bet pēc izmēriem lampas korpusā tie iekšā neiet.

Attiecīgi nācās meklēt alternatīvas.

Secinājumi - labu variantu īsti vairs nav. Lielākoties visi ir pārgājuši uz LED, no kuriem +- kā derīgus atradu vien pāris variantus (no amazon). Tā kā īsti negribējās maksāt daudz vairāk par gaismekli par kura piemērotību man bija šaubas, meklēju vien tālāk Lival Intact (izmanto 11W kompaktspuldzi) analogu.

Pēc intensīvas rakšanās pa webu un komentāru lasīšanas atradu somu ražotāja Airam gaismekli Campus, kuram gan ir elektromagnētisks balasts, nevis elektronisks (kas dabā izpaužās kā lampas neliela "mirkšķināšana" pie ieslēgšanas), bet atsauksmes kopumā bija labas.

Lieki piebilst, ka Latvijā tāds nopērkams "tūlīt un tagad" nav. Piegādi 2-4 nedēļas kā variantu neizskatu. Jopcik-popcik ir taču 21. gadsimts, esmu gatavs maksāt vairāk (saprāta robežās), bet nodrošiniet ātru piegādi !

Nekur online Airam Campus pasūtīt neizdevās, bet atradu, ka gaismeklis ir pieejams Lietuvā konkrēta veikalu tīkla noliktavā. Sakontaktēju lietuviešus, vēstules teksts angliski gan tika ignorēts/nesaprasts, bet vēstulei lietuviski (google translate spēks) atbilde pienāca 10 minūšu laikā. Sarunājām, ka gaismeklis 1 dienas laikā (bez maksas) tiks piegādāts uz Latvijai tuvākās Lietuvas pilsētas viņu veikalu un es tai aizbraukšu pakaļ.

Tā arī izdarīju !
Nieka mazlietiņ vairāk kā 2+2 stundas ceļā un gaismeklis ir jau pie manis. Very nice !

Protams, defaulto 830.spektra lampu uzreiz nomainīju pret 840/4000K, jo man patīk cool white gaisma (ciest nevaru dzeltenu gaismu).

Izskatās, ka viss rullē - apgaismojums pēc sajūtām ir tik pat spožs kā ar Lival Intact.

lampa.gif

p.s.
Latvijā nopērkamais Ķīnā ražotais Kanlux HERON KT017C un tamlīdzīgi gaismekļi ir pilnīgs sūds. Pie vienādas 11W lampas Kanlux gaismeklis uz galda virsmas "dod" knapi 160lx apgaismojuma līmeni (kas vispār nav pieņemami un ir krietni par maz), bet Airam Campus vismaz no 350 līdz 500+ luksus (atkarīgs no lampas pagriešanas leņķa attiecībā pret galda virsmu). Tiem, kas tankā un nesaprot kā tā var būt, ja pēc skata gaismeklis ir līdzīgs un lampa abiem ir 11W - paskaidroju, ka ļoti daudz kas ir atkarīgs arī no optikas (respektīvi gaismeklī izmantotā reflektora). Acīmredzot Kanlux gaismeklī izmantotais ir pilnīgs mēsls, savukārt Airam Campus pēc skata tas ir ļoti līdzīgs kā Lival Intact - tātad, labs.

27/02/2019

Nepērciet dārgu sviestu !
19:34:51 HELDON (Ir ko piebilst?)
Kā maksimālo sviesta cenu iesaku pieņemt 1.50eur par 200gramu paciņu. Ja cena dārgāka - nepērciet, lai tie ražotāji (vai drīzāk jau pārpircēji-tirgotāji) aizrijas.

Dārgāku cenu uzskatu par cilvēku čakarēšanu, kam nav nekāda objektīva pamatojuma.

Apstaigājot vairākus veikalus, kuri ir pa ceļam, kā likums, vienmēr var atrast sviestu, kura cena ir zemāka nekā 1.50eur/200gr.

Tā, piemēram, šodien nopirku poļu sviestu par 1.39eur/200gr.

Un vispār sviestu ēdu daudz mazāk nekā agrāk. Jo vienkārši vairs īsti pat negribas. Esmu atradis ko citu, uz maizes smērējamu. Lēšu, ka šodien nopirktā 200gr paciņa man mierīgi pietiks mēnesim.

p.s. Kas attiecas uz paciņām, kurās ir 180gr un 175gr vai vēl kāds cits sviesta apjoms, tad to pēc noklusējuma uzskatu par potenciālu čakarēšanu un es neņemos pārrēķināt, cik ir cena pārrēķinot uz 200gramu apjomu. Attiecīgi, parasti šādus nestandarta apjomus ignorēju vispār.

24/02/2019

Jaunais trakums ir sācies - salokāmie viedtālruņi
20:22:03 HELDON ()
Pēc idiotiskās modes ar izliektām ekrānu malām un ekrānu sačakarēšanas veidojot izgrauzumus kameru izvietojumam (pat nezinu kā labāk to nosaukt), modē nāk jaunais trakums - salokāmie ekrāni.

Vismaz 2 ražotāji jau paziņojuši, ka drīzumā būs nopērkami salokāmi viedtālruņi. Cenas kosmiskas (ap 2000euro).

Ko es par to domāju? Neko.

Lai arī nav problēmu acis nepamirkšķinot nopirkt ierīci par 2k euro, es to darītu tikai tādā gadījumā, ja šādai ierīcei pilnīgi viss atbilstu manām vēlmēm, sākot ar nomaināmu jaudīgu bateriju u.t.t. , u.t.j.p.

Skaidrs, ka ražotājiem tas nav izdevīgi un nekas tāds nekad netiks ieviests. Līdz ar to, man šāds tālrunis diez vai būs.

17/02/2019

7-Eleven Indijā
20:18:04 HELDON (2 komentāri)
Skatos sižetu par Indiju un pēkšņi radās jautājums, vai Indijā ir 7-Eleven?

Pavaicāju googlei.

Atbilde tika saņemta zibenīgi.
Pagaidām nav, bet plānots, ka būs.

https://economictimes.indiatimes.com/industry/services/retail/7-eleven-looking-to-enter-india-likely-to-join-hands-with-future-group/articleshow/67985180.cms

Tiem, kas tankā - var uzskatīt, ka 7-eleven ir mūsu Narvesen analogs. kaut kas līdzīgs mūsu Narvesen.

14/02/2019

Izdega LED spuldze
20:49:48 HELDON ()
Jautrība turpinās.
Šorīt pārstāja darboties LED spuldze, kuru biju pircis 2017.g. marta beigās. Pirms kādas nedēļas ievēroju, ka spuldzes gaismas līmenis periodiski sāka mainīties (raustīšanās efekts) un jau tad nodomāju, ka spuldze drīz nestrādās. Tā arī bija.

Spuldze tika izmantota sienas gaismeklī.

Pat ja konkrētā spuldze degtu 24 stundas diennaktī, tad ražotāja apgalvojums, ka spuldze degs 20 tūkstošus stundu ir melīgs. Pārstāja darboties ātrāk nekā 2 gados.

Spuldzes dati:
V-TAC VT-1981 10W, 1055lm, 4000K, E27 - (skaitās 75W kvēlspuldzes analogs).

Neliela izpēte atklāja, ka šāda spuldze pašreiz ir nopērkama tikai 1 bodē Jelgavā par vēl nedraudzīgāku cenu nekā biju pircis 2017.gadā mazā elektropreču veikalā, kurš tagad jau vairs neeksistē.

Būs jāiepērk kāda cita līdzīgu parametru spuldze.

4000K spuldzes lielā izvēlē uz katra stūra nemētājas, jo tipiskie letiņi kaifo par dzeltenu gaismu (2700K un 3200K krāsu temperatūra). Man patīk tieši 840. spektrs (4000K).

13/02/2019

Izbeidzās zobu pasta
19:43:05 HELDON ()
Labām, Latvijā nenopērkamām lietām ir tendence beigties. Šoreiz pienāca kārta Malaizijā iegādātajai zobu pastai :D

darlie.jpg

Neko darīt, nopirku tepat uz vietas citu.

p.s. Ziepju jautājums daļēji atrisinājās. Neilga internet izpēte atklāja, ka LV ir vēl viena man pa ceļam esoša bode, kur tirgo konkrētās ziepes. Iegāju, nopirku visu, kas viņiem bija palicis, respektīvi, pēdējos 3 iepakojumus :D Kādam laikam pietiks.

Un vispār, šīs ziepes UK amazon tirgo vismaz 5x dārgāk. Te paveras plašs lauks nopelnīt.

Bet nu es neesmu nopērc lētāk-pārdod dārgāk tipa cilvēks. Lai to dara tie, kam uz to ir ķēriens. PSRS laikos to sauktu par spekulēšanu, tagad to moderni sauc par biznesu.

12/02/2019

Nenopērkamās ziepes
19:42:02 HELDON ()
Iepatikās konkrēta ārvalstu ražotāja konkrētas ziepes. Iepriekš iepirktie nelielie krājumi (mazāk par 10 gabaliem) sāk iet uz beigām.

Gāju uz bodi pirkt.
Protams, tādu ziepju vairs pārdošanā nav. Aizgāju uz 3-4 citām tā paša nosaukuma bodēm. Arī nav.
Ir tā paša ražotāja 3 citu veidu ziepes, bet tādas, kādas gribu vairs nav.

Vai nu ir bijusi kāda akcija un viss ir izgrābts vai ziepes tiešām labas un patīk arī citiem.

Vienvārdsakot, Latvijas realitāte.
Verdammt !

Neapšaubāmi, var nopirkt miljons citu ziepju.
Bet gribas tieši tādas.

p.s. Kurš vēl atceras tos laikus, kad ziepes tirgoja uz taloniem?

talons.jpg

09/02/2019

Lūk tā ir jāstrādā ! (ārvalstu bankas attieksme)
21:01:59 HELDON ()
Pirms kāda laika atradu 1 ārvalstu banku, kurai ir interesants piedāvājums (salīdzinot ar LV bankām), bet nepatika tas, ka bankas kartei viņi izmanto vecu Mastercard logotipu, kurš nav aktuāls jau gadus 3.

Parunāju par to bankas atbalsta "čatā" - pateicu tiešā tekstā, ka iemesls, kāpēc nesāku sadarbību ar banku ir šis vecais logo.

Nu un aizmirsu par to visu.

Tagad iegāju bankas mājas lapā, un skaties - bankas kartei ir jaunais logo + kartes dizains ir patīkami uzlabots.

Lūk tā ir jāstrādā !
Uzlabotais Centrāltirgus. ha ha
15:18:51 HELDON (1 komentārs)
Periodiski apmeklēju galvaspilsētas Centrāltirgu, jo tur pārdod šo to, kas man garšo un kas nav nopērkams lielveikalos.

Šodien arī  tur biju - secinājums - tirgus ir pilnībā sapists. Dārd skaļa mūzika (prasts troksnis), liels cilvēku daudzums, saspiestība.

Gastranomijas paviljons sadalīts uz pusēm, vienā pusē ir tas, ko agrāk pārdeva piena paviljonā (tas tagad uz nezināmu laiku ir aizklopēts uz remontu), otrā pusē jaunizveidotā ēdamzona ar hipsterīgām ēstuvēm un cenām, kas vidējam tirgus apmeklētājam nav pa kabatai. Tas viss nodalīts ar improvizētu nožogojumu un kā tikt uz ēdamzonu tā arī netapa skaidrs. Kaut kur iet apkārt no otras puses nebija laiks, līdz ar to ēdamzonu neievērtēju. Ja būtu bijusi normāla pieeja, nopirktu kimči līdznešanai (it kā tur esot pa 3.50eur).

Vienīgā cerība, ka pēc piena paviljona remonta paliks labāk un nebūs tāda saspiestība.

08/02/2019

Norvik (PNB) grib pirkt Privatbank
07:43:13 HELDON (Ir ko piebilst?)
PNB banka (agrāk zināms kā Norvik) taisās pirkt PrivatBank.
Interesanti, kas no tā sanāks.

https://www.apollo.lv/6509149/pnb-banka-plano-iegadaties-privatbank

 

Locations of visitors to this page