Dažādas piezīmes

17/05/2018

Kura valsts nākamā ?
08:55:51 HELDON (1 komentārs)
Nonācu pie atklāsmes, kuru valsti apmeklēt nākamo.
Un šoreiz tā nav Āzija.

Līdz ar to rodas nopietns mājasdarbs - iemācīties saprast/pateikt pamata lietas spāniski, jo paļauties uz, ka tiksi saprasts angliski/krieviski šajā valstī nevarēs gan.

Mēģinot atcerēties kaut kur filmās/dzīvē dzirdēto spāniski, nāk atmiņā tikai šādi vārdi :
Per favor - lūdzu
Hola - labdien, sveiks
Rapido - ātri, ātrāk
El ninjos - bērni
Vamos - ?? (ātri ?)

p.s. nepretendēju uz pareizu pierakstu

Nez, vai valodas apguvei būtu labāk skatīties kino angļu valodā ar spāņu subtitriem vai tomēr filmas spāņu valodā (iespējams, dublētas) ar ieslēgtiem angļu subtitriem?

14/05/2018

Pāris vārdu par Malaiziju
20:31:35 HELDON (Ir ko piebilst?)
Pāris vārdu par Malaiziju.
Biju galvaspilsētā tikai pāris dienas un man patika viss.
Neuzbāzīgi, laipni, angliski runājoši/saprotoši vietējie cilvēki, kas necenšas no tevis kā viesa noplēst 5 ādas.

Radās iespaids, ka Malaizija ir ļoti veiksmīga un droša valsts, kur kopā saticīgi dzīvo dažādas tautas un kultūras, un tas viss kopā rada neatkārtojamu simbiozi gan ēdienos, gan gērbšanās stilā un apģērbos. Vietējās meitenes tērptas stilīgi, daudzas ap galvu sien lakatus, kas rada neatkārtojamu iespaidu.

Jā, Malaizija ir musulmaņu valsts, kas izpaužas alkohola nepopularizēšanā, tomēr tas ir pieejams veikalos (cena gan ir augsta, mazā 0.33L alus bundžiņa 7-eleven veikalā (mūsu Narvesen analogs) man izmaksāja ap 2eur).

Ēdieni - ļoti garšīgi, asi (man patīk!) ar iepriekš nepieredzētām garšām. Dažu dienu laikā izmēģināju tik cik nu sanāca ēst (jo ēst diez ko negribējās karstā laikā), un radās iespaids, ka no visa lielā klāsta varētu būt tikai pāris ēdienu, kas man negaršotu. Protams, pieejamas daudzu tautu virtuves un lai to visu izmēģinātu vajag daudz vairāk laika nekā bija man.

Ēšana uz ielām - ļoti izplatīta. Ar gps offline navigāciju ejot krietni vēlā vakarā uz viesnīcu netīšām uzskrēju krietni lielai ēdam-ielai, kur vakaru baudīja daudzi cilvēki. Protams, ka tur ieturēties izvēlējos arī es. Latvijā vienkārši nekā tāda nav.

Lielveikalu apjomi galvaspilsētā arī ir atsevišķas pieminēšanas vērti. Latvijā vienkārši nav ar ko salīdzināt ar to, kas ir pieejams Kuala Lumpur. Tur ir viss. Un grandiozos apjomos. Pa vienu tirdzniecības centru tu vari staigāt nepārspīlējot pusi dienas un tad vēl neņemos apgalvot, ka būsi apskatījis visu. Un neviens lielveikals nav lidzīgs iepriekšējam. Viss veidots ar gaumi. Ceļā gadījās daudzi man mīļākā japāņu zīmola UniQlo veikali.

uniqlo.png

Protams, es tur iegriezos un sapirkos daudz ko. Ikdienā nepavisam neesmu šopaholiķis, tieši pretēji, iepirkties LV man besī jau pēc noklusējuma. Malaizijā es ļāvos mirklim un ja kaut kas patika - pirku uz cenu daudz neskatoties. Bet cenas bija labas (6% nodoklis mūsu 21% vietā, labi ne?)

Protams, pašsaprotama lieta ir 7-stāvu liela ēka (Plaza Low Yat) tikai datorlietām/telefoniem, kamerām un tamlīdzīgām tehnikas štellēm. Mazliet papētīju piedāvājumu un varu pateikt, ka tur bija jaunākās tehnikas lietas un to modeļi. Cenas pieejamas. Šo to nopirku arī es.

Norēķini ar kartēm - bez problēmām var izmantot gan Mastercard, gan VISA. Ar DCC (dynamic currency conversion) neviens nečakarē. Norēķini ar kartēm ir vietējā valūtā - MYR. Tomēr izskatījās, ka vietējie pārsvarā izvēlas maksāt ar skaidro naudu, lielveikalos pie ATM šad un tad bija manāmas rindas. Kā arī bija atsevišķi veikali, kur varēja norēķināties tikai skaidrā (piemēram, lielisks/neierasts japāņu preču veikals Pavillion Mall augšējā stāvā). Uzlīmes par karšu norēķiniem neesamība pie kases Kuala Lumpur nekādi nenozīmē, ka karšu norēķini nav pieejami. Vajag tikai paprasīt un izrādīsies, ka var maksāt arī ar karti.

Naudas maiņa - jā lūdzu, var gan samainīt no/uz vietējo naudu, kas vizuāli ir arī acij tīkama un mazie nomināli ir nevis no papīra, bet polimēra. Pēc Malaizijas apmeklējuma samainīju vietējo naudu uz amerikas dolāriem, jo tos man savajadzējās :)

Malaizija bija arī tā retā valsts, kur paskatoties cilvēku sejās es nevarēju noteikt, vai tas ir tūrists vai vietējais.

Vai es brauktu atkal?
JĀ !

11/05/2018

Green tee latte / Matcha Latte
12:41:40 HELDON (Ir ko piebilst?)
Rīgā nopērkamā matcha latte, kas citviet tiek saukta arī par zaļās tējas latti ir tāla atblāzma no tā baudījuma un garšas buķetes, kas pieejams Āzijā.

Žēl gan :(

07/05/2018

Ar šiem ir lidots (papildinājums Nr.3)
22:34:35 HELDON (Ir ko piebilst?)
Laiks papildināt sarakstu ar 1 jaunu ierakstu.

logo.png

^
Ar šo aviokompāniju veicu 4 garus lidojumus. Viss lieliski. Tā, piemēram, varēja iepriekš mājas lapā pasūtīt nestandarta ēdienu, ko arī izdarīju, tikai tāpēc, lai pārbaudītu vai tas strādā. Strādā!

Ar alko neuzbāžās un nekādi īpaši nereklamē, tomēr tas ir pieejams (bezmaksas). Man ir tradīcija garo lidojumu laikā iedzert sarkanvīnu.

Publika (pasažieri) sakarīga. Nekādu piedzērušos slāvu vai citu tautību pārstāvju klātbūtne netika manīta. Nice!

Aeroflot
AirAsia
AirBaltic
Air China
Asiana Airlines
China Eastern Airlines
China Southern Airlines
DragonAir
Emirates
Finnair
Hainan Airlines
Hong Kong Express Airways
Juneyao Airlines
Qatar Airways
Scandinavian Airlines
Thai Airways
Turkish Airlines
Ukraine International Airlines
Yeti Airlines 

06/05/2018

29QAR
06:07:07 HELDON ()
Kafijas cena Dohas lidostā - 29QAR, t.i. 6.72eur. Ouch. Kafija bija garšīga. :)

05/05/2018

Paldies Kambodža!
09:04:37 HELDON ()
Bija labi.
Lielisks laiks un jauki cilvēki.
Līdz nākamai reizei!

IMG_20180505_131615-600x1067_1.jpg

Tagad atpakaļ uz Malaiziju.

03/05/2018

Preah Khan - lielisks kā ierasts
16:05:21 HELDON ()
Šodien izjaucu tuktuk vadītāja šablonu pasakot, ka vajag aizvest tikai līdz Preah Khan templim un negaidīt. Mēģināja atrunāt, ka pats netikšu atpakaļ. Tiku un kā vēl. Lielākā tipveida tūrista kļūda ir dienas laikā izskriet n-tos tempļus (kas ietilpst tuktuk izdomātajos small-circle un big-circle.) Vajag baudīt visu lēni. Dienas laikā 1-3 tempļi (zonas), ne vairāk ar nosacījumu, ka starp tempļiem pārvietosieties ar kājām. Tieši tā šodien izdarīju. Preah khan ir mans mīļākais templis. Atradu jaunu slepeno vietiņu, kas bija tikai mana. Sēdēju uz akmeņa un baudīju to visu stundas 2. Tajā templī kaut kas ir tāds maģisks - ja vajag uzlādēt baterijas brauciet uz turieni. Vakarā tika sagaidīts arī īslaicīgs 15minūšu lietus, kas atnesa patīkamu veldzi, bet zemes ceļus pārveidoja dubļainā māla maisījumā. Slideni!!! Jāuzmanās. Vakariņoju indiešu restorānā (rēķins 11usd) un tiku vaļā no rīsiem - to vienkārši nebija. Apēdu rasalas zupu (asa), bet garšīga + chana masala (garšīgi) + maize (garlic naanl) + 1 mazais angkor alus + 1 indijas kafija + augļi. Porcijas tieši tādas, kā vajag. Viss ļoti garšīgi.
IMG_20180503_195254_585x1040.jpg

Šodien bija diezgan episks sutīgums, kādi 5litri sviedru gan jau izveidojās. Jūtams, ka sākusies klusā sezona, pat ķīniešu nav tik daudz un tempļos ir daudz lielāka brīvības sajūta. Labi pietiks skricelēt, tagad jāaiziet uz pub street - vēl pēc kāda alus, masāžas u.c.

02/05/2018

Obligātie rīsi
20:25:48 HELDON ()
Valsts īpatnība - pat ja tu ēd meksikāņu restorānā , kur pasūti meksikas ēdienu un Taizemes (!) ēdienu (tom yam zupa, o jā) tev kā obligātu piedevu uz atsevišķa šķīvja atnes rīsus. Nu un ko man ar viņiem darīt? :) Iekšā nelien.. Rīsi jau nav slikti, bet ja tu pasūti/apēd 2 citus ēdienus, tad iekšā pēc tiem diezko tie rīsi nelien. Rīsu ir daudz. Es vēl saprastu, ja klāt būtu kaut kāda interesanta (asa) mērce, bet nu nav. Fanātismu ar rīsiem var arī novērtēt pēc rīsu maisu lieluma un izvēles veikalos. Aptuveni tādā izmērā pie mums tirgo kartupeļus.
IMG_20180503_200113_800x450.jpg
Ideāls laiks
10:34:34 HELDON ()
Sveiciens no ip 36.37.182.39 ;) Ārā ideāls laiks. Superīga vasara. Saulains. Karsts. Eju ķert iedegumu. yay. Pirmā štelle - jāatrod atm un jāpapildina usd krājumi..

IMG_20180502_225200_800x450.jpg

01/05/2018

Āzijas fenomens
09:50:15 HELDON ()
Viss ir super garšīgs, bet ēst negribas. Ar 1 ēdienreizi dienā pilnīgi pietiek. Iespējams tāpēc, ka karsti. Āzijas vasara - yay. P. S. Rakstu šo no interesantas ip - 1.9.3.130 :) Cya later.