Dažādas piezīmes

28/01/2019

Citadele pa kluso likvidē visus multivalūtas bankomātus
21:22:12 HELDON ()
Diezgan smieklīgi, ka Citadele banka pa kluso ir likvidējusi visus multivalūtu bankomātus (ar Amerikas dolāriem). Tādu vairs vienkārši nav. Un viss.

Cita lieta, ka no praktiskā ikdienas pielietojuma viedokļa man nav īsti skaidrs šādu bankomātu izmantojums kā tāds, jo par valūtas konvertāciju un naudas izņemšanu ne no savas bankas atm vietējās bankas tipiski iekasē smuku procentiņu.

Bet nu man sagribējās paņemt kādu kaudzīti ar dolāriem tīri tāpat, lai ir (nākotnes ceļojumiem uz Āziju). Tiem, kas tankā - ir dažas Āzijas valstis (un ne tikai), kur dolāri ir ļoti cieņā.

Mainīt euro uz dolāriem vietējos Tavex tipa kantoros roka neceļās, kopš ir ieviesta debīla, neadekvāta komisijas maksa par katru darījumu. Lai arī ir daži kantori, kuri saka, ka viņiem komisija nav, reāli maiņas kurss ir tik slikts, ka tas pats vien sanāk.

Tāpēc jēdzīgs variants liekas vienkārši izņemt dolārus no ATM. Protams, ar pareizām ne vietējām kartēm, (o jā, tādas ir!) kam nav nekādu (vai gandrīz nekādu) procentu par konvertāciju un izņemšanu.

Attiecīgi secinām, ka tagad to var izdarīt tikai Luminor multivalūtas bankomātos. Mazākais nomināls - 50usd. Brr. Neko darīt. Jāņem vien būs.

Ideāli būtu gandrīz visu pa 5 USD un 1 USD :D Atkal jau tāpēc, ka tā ir Āzijas valstu specifika.

Nekādi citi jēdzīgi veidi kā par adekvātu maiņas kursu tikt pie dolāriem man prātā nenāk.
YA
17:34:38 HELDON ()
Pamanījāt, ka valstī apgrozībā parādījušies pilnīgi jauni (svaigi, nelietoti) piecīši ?
Sērijas numurs sākas ar YA.

Es pamanīju :)

18/01/2019

Digitālais rekets no Microsoft
20:18:09 HELDON (1 komentārs)
Tas ir digitālais rekets. Nekā savādāk šo paziņojumu uztvert nevar:

dig.png

Ja neatjauno Skype, izmantot to vairs nevar.

Kā lai tiem dauņiem ieskaidro, ka man nevajag jūsu super-duper-updeitus, no kuriem jēga nav nekāda. Tā jau skype ir sačakarēts līdz bezjēgai, kur nu vēl vairāk.

Speciāls papildinājums sīkajiem (kas vēl smilškastē spēlējās, kad es jau izmantoju Skype). Izlasiet zemāk redzamo komentāru (pilnībā pievienojos tam):
jep.jpg

17/01/2019

online ziemas akcija
19:45:00 HELDON ()
Ja nu kādam vajag - informēju, ka online pašreiz veic ziemas akciju.
Lētākā kaste 3.62€/mēnesī - šāda cena būs spēkā 6 mēnešus.
Pēc tam - dārgāk.

13/01/2019

Uzlabojums veikalā Stockmann
14:16:43 HELDON ()
Beidzot ieviesti bezkontaktu karšu nolasītāji.
Aleluja.

10/01/2019

Skaidrai naudai makā būt !
20:01:29 HELDON (8 komentāri)
Lai kāda būtu katra indivīda nostāja attiecībā uz bezskaidru naudu, realitātē pierādās, ka skaidrai naudai ir jābūt.

Gadījums Nr. 1 - šodien.

Eju ēst. Maksāju ar karti. Personāls paziņo - oj, šodien nekas nestrādā.

Pamēģinu ar debetkarti - maksājums atteikts, savienojuma kļūda NOT_CONNECTED.
Pamēģinu ar kredītkarti - tas pats.

Atlika vien maksāt ar līdzi esošo skaidro naudu, kuras daudzums makā par laimi bija atbilstošs rēķinam.

Un tagad jautājums banku sfēras zinošajiem: kāda velna pēc netiek izmantota offline transakcijas iespēja maksājot ar kredītkarti? Tā ir kaut kāda super-mega fīča, ko LV vispār neizmanto vai arī lai to izmantotu personālam ir jāveic kādas specifiskas darbības par ko neviens no viņiem nezin ???

Gadījums Nr. 2 - arī šodien.

Stāvu rindā lielveikalā.
Pirms manis jaunēklis-dīvainītis ar n-tajiem saldējumiem un vēl kaut ko. Šis maksā ar bezkontakta karti (izskatījās pēc kaut kādas studentu kartes). Darījums tiek atteikts. Pirkuma summa bija ap 15eur. Uz termināla paziņojums karte netiek apkalpota un pēc tam aicinājums ievietot karti (un ievadīt PIN kodu), ko šis dīvainītis tā arī neizdarīja, jo visam esot jāstrādā ar bezkontaktu. Skaidras naudas jaunēklim nav.

Panesas savstarpējā diskusija (krieviski) starp viņu un kasieri, ko darīt. Tiek atsaukts galvenais kasieris (divreiz), jezga ievelkas uz minūtēm 10, visi nervozē, es mierīgi stāvu un iekšēji smīnu par bezmaksas cirku. Cirks beidzas ar to, ka jaunēklim neizdodas samaksāt arī par daļu no pirkuma un visu pirkumu anulē, pa to laiku saldējums jau daļēji ir izkusis un kasiere ir mērenā panikā :D

Samaksāju skaidrā naudā (pēc pirkuma makā palika 0.09, haha) un tinos prom. Neticamā veidā pat paspēju uz nākamo transportu. Mērfijs nenostrādāja.

Morāle - skaidrai naudai būt !

09/01/2019

Dienvidkoreja ir tālu...
20:31:33 HELDON (Ir ko piebilst?)
Selfiji ir vakardiena.

Ievērtējam, ko piedāvā Dienvidkorejā !

Skatāmies video no 13. minūtes - https://www.youtube.com/watch?v=zR1iYc6iCck