Dažādas piezīmes

03/01/2022

Auto reconnect VPN in windows 10
15:31:33 hQuse (Ir ko piebilst?)

Simple howto.

No additional third side software required. Windows built-in task scheduler used. Username and password arguments NOT required for command.

This assumes you're using Windows 10 built-in VPN and already saved VPN connection (saved username and password). Probably will work on older Windows versions too.

Tālāk »

23/04/2021

How to print webpage in chrome as rendered on screen
17:31:48 hQuse (Ir ko piebilst?)
Short story how to get CV from stackoverflow to PDF as rendered on screen.
 1. Load web page in Chrome.
 2. Press F12 (open developer tools).
 3. Click three dots (top right corner).
 4. More tools - Rendering.
  chrome_devtools_rendering.png
 5. Scroll down to drop down named "Emulate CSS media type", set it to "screen".
  chrome_devtools_css_emulation.png
 6. Feel free to adjust web page (inspect elements, delete unneeded nodes, adjust css styles, add additional text blocks like email address)
 7. Print to PDF (unset margins if needed).
Happy printing! :)

24/10/2018

Padoms Renault Megane Grand Scenic III īpašniekiem, ja nedeg aizmugurējais miglinieks.
13:55:03 hQuse (Ir ko piebilst?)

Stāsts no reālas dzīves. Iespējams, kādam palīdzēs (sataupīt nervus un naudu).

Tālāk »

19/02/2018

Par programmētāja profesiju
11:26:12 hQuse (6 komentāri)
1. Par progammētāju Latvijā var strādāt gan [tikai] vidusskolu beigušie, gan bakalauru saņēmušie [jo noteicošais ir talants, vēlme mācīties un laba izpratne, ko iegūst, pašam mācoties]. Varbūt izklausīsies  pēc ķecerības, bet maģistra grāds būtībā nav nepieciešams, ja vien nevēlas nākotni saistīt ar doktora grāda iegūšanu vai mācīt programmēšanu citiem cilvēkiem. Te gan jāņem vērā, ka "attīstītajās" ārzemēs mūsu bakalaurs tiek vērtēts kā nepabeigta augstākā izglītība, cik zinu.

2. Tikai ar skolā/universitātē iegūtām zināšanām praksē par programmētāju nevar strādāt. Jābūt pieredzei. Šeit labi, ja ir uzņēmumi, kas veic jauniņo apmācību. Paralēli tam,  protams, jāmācās pašam - jālasa, jāraksta pirmais kods, jātestē utt. Bezmaksas mācību materiāli - pilns internets (aut. piez.: vēlams lasīt grāmatas!). Ja izstrādes lietas interesē jau skolā, jau tad jānodarbojas ar programmēšanu, kaut vai tikai sev pašam. Tādā veidā tiek uzkrāta pieredze!

3. Labu algu nevienam nemaksā, ja pat "liekas, ka esmu pelnījis". Par algu ir jācīnās, jāliek sevi manīt. Jābūt tādai filozofijai - ka tu ar savām zināšanām uzņēmumam esi kā "firma, kas piedāvā pakalpojumu par noteiktu maksu". Programmētāji, kuri savā sfērā nostrādājuši vismaz 5 gadus, tiek meklēti kā ar uguni. Par Latvijas algu līmeni uz Eiropas un pasaules fona - tas ir cits stāsts...

4. Ja neplāno strādāt specifiskā statistikas sfērā vai datu analīzes sfērā, tad visbiežāk nekāda matemātika padziļinātā veidā programmētājam nav nepieciešama. Tas ir labi iesakņojies un apzināti uzturēts mīts! Protams, jāmāk reizināt, dalīt, aprēķināt vidējo, sakārtot augoši, dilstoši, atrast atlikumu, noapaļot u.tmldz. (Šeit kā izņēmumu vēl varētu minēt spēļu industriju.)

5. Mūsdienās, atšķirībā no 5-10 gadus senas pagātnes, vairs nav runa par "Java programmētāju" vai "C# programmētāju" (te uzsvars uz vispārēju un  nekonkrētu nosaukumu). Viss ir tik ļoti attīstījies un informācijas daudzums ir tik apjomīgs, ka vienā programmēšanas valodā tu specializējies var specializēties pa noteiktu līniju, piemēram, kāda noteikta Java framework-a programmētājs, C# ASP.NET MVC programmētājs u.tmldz. Programmēšanu tehniski var iemācīties jebkurš, bet ir jāmāk to pielietot praksē, zināt kad un kādus framework-us izmantot un kā izmantot.

6. Neskatoties uz to, ka programmēšana=izstrāde=jaunrade (kaut kā nebijuša, jauna radīšana), tomēr tas nav priekš visiem. Primitīvi salīdzinot, 80%-90% ikdienas darba ir "rakāšanās" pa kodu (uz ekrāna palaista programma, kurā redzams teksts, nekas vairāk) un rezultāts nav taustāma lieta. Kā arī bieži ir jāpaļaujas uz intuīciju vai neatlaidību, lai atrisinātu kādu tehnisku problēmu.

7. Ir jāsaprot, ka programmētājs tiešām ir ļoti vērtīga profesija Latvijas attīstības kontekstā, jo praktiski vienmēr šī profesija ir saistīta ar augstu pievienoto vērtību!

31/01/2018

#alus
11:10:55 hQuse (1 komentārs)
Šiem http://alus.warlock.lv/ maksimāls respect! Interesanti, ka var apvienot it kā senilumu, bet tai pašā laikā uzturēt aktuālu un neiesūnot. Kaut kādas paralēles ar mūsu blogu :) (Tiem, kas tankā - tvertne ir jau no 2002. gada (https://tvertne.org/blogi/?archivelist=1&catid=&date=&sort=asc&amount=50)!)

06/11/2017

No šodienas - tikai https
15:41:17 hQuse (1 komentārs)
Tika uzlikts SSL un visi pieprasījumi no http tiek pāradresēti uz https (saglabājot pilno adresi).

15/03/2017

Nekā nebija!
10:52:03 hQuse (Ir ko piebilst?)
OMG! OMG, tikko atskārtu, ka 2016. gadā no manas puses manā tvertnes blogā ir bijuši precīzi 0 ieraksti!   ;-/

Nekā nebija! - Nekur neesmu pazudis! Plāni par bloga modernizēšanu nav atmesti, turklāt, kopš deviņdesmito beigām līdz pat šodienai esmu padziļināti saistīts ar IT tehnoloģijām un šo sfēru netaisos pamest :)

Tā kā twitteri, šmiteri un sejasgrāmatas liekas (lasi: ir) totālākā laika pakāšana un galvas piesārņošana ar sūdiem, tad, protams, ka visādas piezīmes tika/tiek/tiks rakstītas šajā blogā.

06/11/2015

How to change background color of Enhanced Tooltips for R# 8.2 (v2.2.1)
15:30:52 hQuse (Ir ko piebilst?)
You can change background color of enhanced tooltips, if you are using VS2012, Resharper >= 8.2 && < 8.3 with Enhanced Tooltip plugin v2.2.1. Here is how.

Tālāk »

08/10/2015

How to make fonts in firefox look prettier? For example like in sleipnir
11:05:39 hQuse (1 komentārs)
This is related to smoother font rendering in Firefox (ex. 41.0.1) and this question from Mozilla Support "How to make fonts in firefox look prettier? For example like in sleipnir".

I GOT IT WORKING!

I have 64-bit Win7 with decent hardware and cpu, and I also have gdi++ installed.
Had the same problem, tried every "gfx" option in about:config to no avail until I turned off "Use hardware acceleration when available" in the Advanced options. This idea comes from "How to Disable Hardware Acceleration (GPU Rendering) in Mozilla Firefox and Thunderbird to Fix Font Problem?" article.

Just an example how it looks now:
firefox41_and_gdi_plus_plus.PNG

Tālāk »

02/06/2015

Trīsbērnu ģimenei ar vidējo algu pie mājokļa Latvijā netikt
16:00:11 hQuse (2 komentāri)
"Gala secinājums ir tāds, ka cilvēkiem ne pat ar minimāliem, bet ar vidējiem ienākumiem Latvijā un trim bērniem nav nekādu cerību uz piemērotu mājokli savai ģimenei. Lai arī kredīti bankās it kā ir pieejami, tad tos dod kaut kam, kas pelna daudz vairāk nekā vidēji iedzīvotāji Latvijā vai arī kaut kam, kam ir daudz mazāk bērnu nekā valstī vajadzētu."

http://ltv.lsm.lv/lv/raksts/01.06.2015-aizliegtais-panemiens.-operacija-tris-berni.id50459/

Un kā piebilde - man tieši kā reizi martā piedzima trešais. Kad sludinājumos apskatos _normālu_ dzīvokli Rīgā/Pierīgā, mati ceļas stāvus par cenām - 92000, 125000, 143000 (nemaz nerunājot par māju).

09/04/2015

Zvaigznīšu brīdis/ZB uz MONO (svaigais!!!!)
11:21:32 hQuse (1 komentārs)
Ē, kā es šo ziņu esmu palaidis garām!? (Zinu, ka kādus gadus atpakaļ Radio NABA bija raidījumi...)

http://www.pieci.lv/lv/raidijumi/naba-zvaigznu-bridis/

http://www.tvnet.lv/izklaide/tv_radio/504316-radiovilnos_atgriezas_parraide_zvaigznisu_bridis

LINKS no LR arhīva! Turpmākās dienas būs, ko klausīties.
(Forši, ka no mana youtube kanāla ieraksti izmantoti)

P.S. Varbūt kāds var pačukstēt metodi, kā visus raidījumus var lejupielādēt [neizmantojot reālā laika plūsmu kopētājus].

Papildināts! HAHA Šis pavisam pavisam labs. Es rēcu.

Papildināts 10.04.2015.! Esmu totāli izbesījies ar Latvijas Radio arhīva nekonsekvencēm! Piemēram, meklējot šādi, NEVIENS, no tiem raidījumiem reāli nav Zvaigznīšu brīdis, turklāt, tas ir nevis Radio NABA ieraksts, bet LR1 ieraksts. Vispār tas ir "fantastisks" LV risinājums, kā visu sarežģīt - vienā frekvencē raidīt N radiostacijas, noteiktās dienās un laikos dinamiski tās "pārslēdzot". Vēl, nācās konstatēt, ka reālais raidījums ir pieejams tikai sekojošos laika periodos:

12. aprīlis 2014 - 24. maijs 2014
8. novembris 2014 - 6. decembris 2014
2015. gada arhīvā raidījuma NAV!


Pārtraukums vasarā, cik saprotu, ir tāpēc, ka bija "vasaras brīvdienas".
Spriežot pēc Radio NABA arhīva (viss salikts sociālo tīklu servisos - mixcloud utt.), es tā saprotu, ka Latvijas Radio arhīvā par 2015. gadu ieraksti no Radio NABA vairs nav pieejami.

(Radio NABA programmā "ZB uz Mono" 2015. gadā figurē sestdienās plkst 10:00)

Papildināts 13.04.2015.! Kā izrādās, Flash playeris atskaņo pareizos raidījumus, nestrādā tieši Windows media linki!!! /me=laimīgs :D

10/12/2014

Windows desktop shortcut to the Outlook to-do list
12:17:50 hQuse (2 komentāri)
Create new shortcut to outlook.exe then go to shortcut's properties window.
Then change "Target" field and add select switch with following option:

"C:\Program Files\Microsoft Office\Office15\OUTLOOK.EXE" /select "outlook:to-do%20list"

Source #1: http://www.msoutlook.info/question/660
Source #2: http://www.office-outlook.com/outlook-forum/index.php/m/263463/

15/10/2014

Firefox pārlūka ārstēšana ar Firemin
10:49:19 hQuse (Ir ko piebilst?)
Esmu šokā. Tiešā un pārnestā nozīmē.

Ikdienā jau daudzus gadus darba vajadzībām izmantoju Firefox pārlūku kopā ar Firebug spraudni. Man patīk Firebug tieši web izstrādei, debugošanai, jQuery rakstīšanai, Ajax analizēšnai u.t.t. un esmu arī ļoti pieradis pie šī pārlūka. Taču viena lieta, maigi izsakoties, kaitināja jau izsenis - atmiņas izmantošana. Atliek diennakti atstāt atvērtus 3 un vairāk "tabus", un nākamās dienas rītā Firefox izmanto 800MB un vairāk. Un tie nav tikai skaitļi. Firefox "lēndarbība" reāli jūtama gan uz jaunu logu atvēršanu, gan esošo pārlādēšanu, gan lapas analizēšanu Firebug'ā. Rodas iespaids, ka viss "ķeras" un notiek ar aizturi.

Tālāk »

04/08/2014

Ot globalizacii s privetom... От глобализации с приветом...
16:36:24 hQuse (8 komentāri)
"Не знаю, слышали вы об этом или нет, но я в любом случае вынужден об этом сказать. Главным стрессом для современного человека наука считает — что бы вы думали? Обычную информацию, т. е. то, чем мы сейчас все так гордимся — телевидение, прочие СМИ, мобильная связь, Internet. Все это, как оказывается, наши гробовщики и могильщики."

Tālāk »

27/01/2014

Google pamatīgi nolažojusies ar Chrome v32 !
14:23:25 hQuse (2 komentāri)
Issue 335248: "Page(s) Unresponsive" error messages in 32+
https://code.google.com/p/chromium/issues/detail?id=335248

Lietotāji vaino mājaslapu/paplašinājumu izstrādātājus, kaut gan pie vainas ir dažu developeru iecere uzlabot pārlūka izskatu (scrollbari utt.).

P.S. It kā uz Win7 temp risinājums ir nomainīt "windows aero" stilu uz parastu.

 

Locations of visitors to this page