HELDON: Skaidrai naudai makā būt !

Publicēts: 20:01:29 01/10/19
Autors: HELDON

Lai kāda būtu katra indivīda nostāja attiecībā uz bezskaidru naudu, realitātē pierādās, ka skaidrai naudai ir jābūt.

Gadījums Nr. 1 - šodien.

Eju ēst. Maksāju ar karti. Personāls paziņo - oj, šodien nekas nestrādā.

Pamēģinu ar debetkarti - maksājums atteikts, savienojuma kļūda NOT_CONNECTED.
Pamēģinu ar kredītkarti - tas pats.

Atlika vien maksāt ar līdzi esošo skaidro naudu, kuras daudzums makā par laimi bija atbilstošs rēķinam.

Un tagad jautājums banku sfēras zinošajiem: kāda velna pēc netiek izmantota offline transakcijas iespēja maksājot ar kredītkarti? Tā ir kaut kāda super-mega fīča, ko LV vispār neizmanto vai arī lai to izmantotu personālam ir jāveic kādas specifiskas darbības par ko neviens no viņiem nezin ???

Gadījums Nr. 2 - arī šodien.

Stāvu rindā lielveikalā.
Pirms manis jaunēklis-dīvainītis ar n-tajiem saldējumiem un vēl kaut ko. Šis maksā ar bezkontakta karti (izskatījās pēc kaut kādas studentu kartes). Darījums tiek atteikts. Pirkuma summa bija ap 15eur. Uz termināla paziņojums karte netiek apkalpota un pēc tam aicinājums ievietot karti (un ievadīt PIN kodu), ko šis dīvainītis tā arī neizdarīja, jo visam esot jāstrādā ar bezkontaktu. Skaidras naudas jaunēklim nav.

Panesas savstarpējā diskusija (krieviski) starp viņu un kasieri, ko darīt. Tiek atsaukts galvenais kasieris (divreiz), jezga ievelkas uz minūtēm 10, visi nervozē, es mierīgi stāvu un iekšēji smīnu par bezmaksas cirku. Cirks beidzas ar to, ka jaunēklim neizdodas samaksāt arī par daļu no pirkuma un visu pirkumu anulē, pa to laiku saldējums jau daļēji ir izkusis un kasiere ir mērenā panikā :D

Samaksāju skaidrā naudā (pēc pirkuma makā palika 0.09, haha) un tinos prom. Neticamā veidā pat paspēju uz nākamo transportu. Mērfijs nenostrādāja.

Morāle - skaidrai naudai būt !