No additional third side software required.
Windows built-in task scheduler used. Username and password arguments NOT required for command.
This assumes you're using Windows 10 built-in VPN and already saved VPN connection (saved username and password).
Probably will work on older Windows versions too.
1. Par progammētāju Latvijā var strādāt gan [tikai] vidusskolu beigušie, gan bakalauru saņēmušie [jo noteicošais ir talants, vēlme mācīties un laba izpratne, ko iegūst, pašam mācoties]. Varbūt izklausīsies pēc ķecerības, bet maģistra grāds būtībā nav nepieciešams, ja vien nevēlas nākotni saistīt ar doktora grāda iegūšanu vai mācīt programmēšanu citiem cilvēkiem. Te gan jāņem vērā, ka "attīstītajās" ārzemēs mūsu bakalaurs tiek vērtēts kā nepabeigta augstākā izglītība, cik zinu.
2. Tikai ar skolā/universitātē iegūtām zināšanām praksē par programmētāju nevar strādāt. Jābūt pieredzei. Šeit labi, ja ir uzņēmumi, kas veic jauniņo apmācību. Paralēli tam, protams, jāmācās pašam - jālasa, jāraksta pirmais kods, jātestē utt. Bezmaksas mācību materiāli - pilns internets (aut. piez.: vēlams lasīt grāmatas!). Ja izstrādes lietas interesē jau skolā, jau tad jānodarbojas ar programmēšanu, kaut vai tikai sev pašam. Tādā veidā tiek uzkrāta pieredze!
3. Labu algu nevienam nemaksā, ja pat "liekas, ka esmu pelnījis". Par algu ir jācīnās, jāliek sevi manīt. Jābūt tādai filozofijai - ka tu ar savām zināšanām uzņēmumam esi kā "firma, kas piedāvā pakalpojumu par noteiktu maksu". Programmētāji, kuri savā sfērā nostrādājuši vismaz 5 gadus, tiek meklēti kā ar uguni. Par Latvijas algu līmeni uz Eiropas un pasaules fona - tas ir cits stāsts...
4. Ja neplāno strādāt specifiskā statistikas sfērā vai datu analīzes sfērā, tad visbiežāk nekāda matemātika padziļinātā veidā programmētājam nav nepieciešama. Tas ir labi iesakņojies un apzināti uzturēts mīts! Protams, jāmāk reizināt, dalīt, aprēķināt vidējo, sakārtot augoši, dilstoši, atrast atlikumu, noapaļot u.tmldz. (Šeit kā izņēmumu vēl varētu minēt spēļu industriju.)
5. Mūsdienās, atšķirībā no 5-10 gadus senas pagātnes, vairs nav runa par "Java programmētāju" vai "C# programmētāju" (te uzsvars uz vispārēju un nekonkrētu nosaukumu). Viss ir tik ļoti attīstījies un informācijas daudzums ir tik apjomīgs, ka vienā programmēšanas valodā tu specializējies var specializēties pa noteiktu līniju, piemēram, kāda noteikta Java framework-a programmētājs, C# ASP.NET MVC programmētājs u.tmldz. Programmēšanu tehniski var iemācīties jebkurš, bet ir jāmāk to pielietot praksē, zināt kad un kādus framework-us izmantot un kā izmantot.
6. Neskatoties uz to, ka programmēšana=izstrāde=jaunrade (kaut kā nebijuša, jauna radīšana), tomēr tas nav priekš visiem. Primitīvi salīdzinot, 80%-90% ikdienas darba ir "rakāšanās" pa kodu (uz ekrāna palaista programma, kurā redzams teksts, nekas vairāk) un rezultāts nav taustāma lieta. Kā arī bieži ir jāpaļaujas uz intuīciju vai neatlaidību, lai atrisinātu kādu tehnisku problēmu.
7. Ir jāsaprot, ka programmētājs tiešām ir ļoti vērtīga profesija Latvijas attīstības kontekstā, jo praktiski vienmēr šī profesija ir saistīta ar augstu pievienoto vērtību!
OMG! OMG, tikko atskārtu, ka 2016. gadā no manas puses manā tvertnes blogā ir bijuši precīzi 0 ieraksti! ;-/
Nekā nebija! - Nekur neesmu pazudis! Plāni par bloga modernizēšanu nav atmesti, turklāt, kopš deviņdesmito beigām līdz pat šodienai esmu padziļināti saistīts ar IT tehnoloģijām un šo sfēru netaisos pamest
Tā kā twitteri, šmiteri un sejasgrāmatas liekas (lasi: ir) totālākā laika pakāšana un galvas piesārņošana ar sūdiem, tad, protams, ka visādas piezīmes tika/tiek/tiks rakstītas šajā blogā.
You can change background color of enhanced tooltips, if you are using VS2012, Resharper >= 8.2 && < 8.3 with Enhanced Tooltip plugin v2.2.1. Here is how.
"Gala secinājums ir tāds, ka cilvēkiem ne pat ar minimāliem, bet ar
vidējiem ienākumiem Latvijā un trim bērniem nav nekādu cerību uz
piemērotu mājokli savai ģimenei. Lai arī kredīti bankās it kā ir
pieejami, tad tos dod kaut kam, kas pelna daudz vairāk nekā vidēji
iedzīvotāji Latvijā vai arī kaut kam, kam ir daudz mazāk bērnu nekā
valstī vajadzētu."
Un kā piebilde - man tieši kā reizi martā piedzima trešais. Kad sludinājumos apskatos _normālu_ dzīvokli Rīgā/Pierīgā, mati ceļas stāvus par cenām - 92000, 125000, 143000 (nemaz nerunājot par māju).
Papildināts 10.04.2015.! Esmu totāli izbesījies ar Latvijas Radio arhīva nekonsekvencēm! Piemēram, meklējot šādi, NEVIENS, no tiem raidījumiem reāli nav Zvaigznīšu brīdis, turklāt, tas ir nevis Radio NABA ieraksts, bet LR1 ieraksts. Vispār tas ir "fantastisks" LV risinājums, kā visu sarežģīt - vienā frekvencē raidīt N radiostacijas, noteiktās dienās un laikos dinamiski tās "pārslēdzot". Vēl, nācās konstatēt, ka reālais raidījums ir pieejams tikai sekojošos laika periodos:
12. aprīlis 2014 - 24. maijs 2014 8. novembris 2014 - 6. decembris 2014 2015. gada arhīvā raidījuma NAV!
Pārtraukums vasarā, cik saprotu, ir tāpēc, ka bija "vasaras brīvdienas". Spriežot pēc Radio NABA arhīva (viss salikts sociālo tīklu servisos - mixcloud utt.), es tā saprotu, ka Latvijas Radio arhīvā par 2015. gadu ieraksti no Radio NABA vairs nav pieejami. (Radio NABA programmā "ZB uz Mono" 2015. gadā figurē sestdienās plkst 10:00)
Papildināts 13.04.2015.! Kā izrādās, Flash playeris atskaņo pareizos raidījumus, nestrādā tieši Windows media linki!!! /me=laimīgs
Ikdienā jau daudzus gadus darba vajadzībām izmantoju Firefox pārlūku kopā ar Firebug spraudni. Man patīk Firebug tieši web izstrādei, debugošanai, jQuery rakstīšanai, Ajax analizēšnai u.t.t. un esmu arī ļoti pieradis pie šī pārlūka. Taču viena lieta, maigi izsakoties, kaitināja jau izsenis - atmiņas izmantošana. Atliek diennakti atstāt atvērtus 3 un vairāk "tabus", un nākamās dienas rītā Firefox izmanto 800MB un vairāk. Un tie nav tikai skaitļi. Firefox "lēndarbība" reāli jūtama gan uz jaunu logu atvēršanu, gan esošo pārlādēšanu, gan lapas analizēšanu Firebug'ā. Rodas iespaids, ka viss "ķeras" un notiek ar aizturi.
"Не знаю, слышали вы об этом или нет, но я в любом случае вынужден об этом сказать. Главным стрессом для современного человека наука считает — что бы вы думали? Обычную информацию, т. е. то, чем мы сейчас все так гордимся — телевидение, прочие СМИ, мобильная связь, Internet. Все это, как оказывается, наши гробовщики и могильщики."