Dažādas piezīmes

Firefox pārlūka ārstēšana ar Firemin RSS šim rakstam 
10:49:19 15/10/2014 iesūtījis hQuse - Sadaļa: hQuse
Esmu šokā. Tiešā un pārnestā nozīmē.

Ikdienā jau daudzus gadus darba vajadzībām izmantoju Firefox pārlūku kopā ar Firebug spraudni. Man patīk Firebug tieši web izstrādei, debugošanai, jQuery rakstīšanai, Ajax analizēšnai u.t.t. un esmu arī ļoti pieradis pie šī pārlūka. Taču viena lieta, maigi izsakoties, kaitināja jau izsenis - atmiņas izmantošana. Atliek diennakti atstāt atvērtus 3 un vairāk "tabus", un nākamās dienas rītā Firefox izmanto 800MB un vairāk. Un tie nav tikai skaitļi. Firefox "lēndarbība" reāli jūtama gan uz jaunu logu atvēršanu, gan esošo pārlādēšanu, gan lapas analizēšanu Firebug'ā. Rodas iespaids, ka viss "ķeras" un notiek ar aizturi.
Datora parametri nav tie sliktākie:

my_computer.png

Paralēli Firefox'am atvērta Visual Studio Ultimate 2012, pārlūki Chrome, Opera, IE un Outlook 2013. Taču diezzin vai tie varētu būt vainojami, jo problēma ar Firefox'u ir arī tad, kad šīs programmas sistēmā nav palaistas (esmu testējis).

Kādu laiku atpakaļ Googlē salasījos, ka vienīgais risinājums ir pārlūka restarts. Šīm vajadzībām Firefox'ā uzliku spraudni "Memory Restart", kas paralēli pārlūka restartēšanas funkcijai, reālā laikā rāda, cik daudz atmiņas izmanto pārlūks. Jāpiebilst, ka līdz šim es redzēju skaitļus ne mazākus kā 600MB!

Pāris mēnešus sakostiem zobiem tā strādāju - ik pēc 2 vai 3 stundām nācās restartēt pārlūku, lai tas nebremzētu un normāli strādātu. Taču vakar man šī problēma (lasi: Firefox Memory leakage), par kuru arī raksta pietiekami augsta līmeņa speciālisti - IT administratori daudzos forumos, beidzot piebesīja un sāku meklēt/rakt dziļāk, vai tiešām nav _nekādu_ risinājumu, ja neskaita pārlūka maiņu. Un - brīnumi notiek!

Uzgāju rekomendācijas mazai programmai Firemin. Tas faktiski ir Firefox pārlūka "palaidējs", kas ar specifiskām Windows API funkcijām, attīra Firefox izmantoto atmiņu.

Es varu likt roku uz sirds un apstiprināt, ka Firemin patiešām _strādā_!!! Neviens no vakar no rīta atvērtajiem tab'iem nav ne uzkāries, ne bremzē. Tieši pretēji - Firefox ir neierasti ātrs un var teikt, ka lido. Un līdz šim Memory Restart spraudnis nekad nav rādījis tik mazu skaitli:

MemoryRestart_Addon.png

Arī Windows 7 task manager'ī redzamais mani šokē labā nozīmē:

firefox_memory_usage_with_firemin.png

Un tas ir diennakti "noturētam" Firefoxam ar 5+ tabiem.

Pagaidām Firemin softam dodu 10 zvaigznes no 10! :)

Citi raksta

Pašlaik nav komentāru

Komentēt...

:

:
:


Komentāri rakstiem, kas vecāki par 30 dienām, pirms publicēšanas tiek izskatīti!
Comments on articles older than 30 days are moderated and in many cases NOT PUBLISHED at all!

Šurpu turpu

«« Iekurbulēt ! mtar »»

Locations of visitors to this page