Dažādas piezīmes

5% PVN dārzeņiem un augļiem ir bezjēdzīgs RSS šim rakstam 
11:35:13 20/01/2018 iesūtījis HELDON - Sadaļa: HELDON
Cena Stockmann veikalā Mārupes garajam gurķim 2017. gada beigās ar 21% likmi bija ap 1.50eur par 1 gurķi (neatceros precīzi cik).

Cena 2018.gada sākumā ar 5% PVN - 1.28eur/gabalā.

Cena vakar ar 5% PVN - 1.58eur/gabalā.

No tā secinu, ka veikalniekiem ir pofig PVN, skata pēc cena tika samazināta uz pāris dienām un pēc tam tā kļuva vēl lielāka, jo 1.58eur pirms jaunā gada pat ar 21% pvn Mārups gurķis nemaksāja.

Citi raksta

vio 20/01/2018 13:38:31 raksta:

ēm, šis apskats arī ir bezjēdzīgs. kg cena jāsalīdzina. turklāt dārzeņu cena nav statiska.
kopumā, protams, tas vairāk bija populistisks gājiens, kas neko daudz nodokļu apmēru neietekmēja. cik tad tonnas dārzeņu var apēst...

HELDON 20/01/2018 15:57:55 raksta:

vio - tavai zināšanai Mārupes gurķus Stockmann veikalā pārdod gabalos, ne kilogramos. Attiecīgi, jebkuram gurķim cena ir vienāda.

versatile 22/01/2018 09:31:58 raksta:

šeldon, tavai zināšanai iepirkumu cenas (cena, par kuru Mārupe pārdod gurķi stokmanam) arī mēdz mainīties. Un pēvēennu rēķina ne no gabaliem, bet no šīs cenas.
Neesmu speciālists, bet faktoru ir daudz, sākot no enerģētikas, beidzot ar darbaspēku un kaut kādu noteiktu ražas cikliskumu.

HELDON 22/01/2018 13:28:40 raksta:

Da labi. Es saprotu (redzu), ka gada laikā cena konkrētam produktam mainās ik pa laikam, bet nu tirgotāju bezkaunība uz pāris dienām uzlikt normālu cenu, kādai tai bija jābūt ar 5% pvn un pēc tam atkal paaugstināt uz tādu pašu (pat mazliet augstāku) nekā bija pirms tam ar 21% PVN ir bezkaunība. Nedomāju, ka kaut centu no šī paaugstinājuma saņem ražotājs.

Andron Mc 22/01/2018 15:58:34 raksta:

PVN pārtikai vispār ir laupīšana. PVN ir ieviests tikai un vienīgi lai aplaupītu privātpersonas. Firmas jau pa lielam PVN nemaksā, tas nolīdzinās.
Kapēc man būtu jāmaksā PVN par Latvijā audzētu pārtikas produktu?
Un tas PVN ir tas kas padara Latvijas preci dārgāku par Polijas preci!
Rezultātā sanāk ka te nav izdevīgi audzēt pārtiku. Arī ražošana ir sapista. Tātad drīz mums nebūs vairs par ko to importa pārtiku nopirkt!
Kolhozi likvidēti, lauku mājas nolaistas, staļļi un šķūņi nograuti, tehnika sapujusi. Viss - mēs esam, atkarīgi no importa pārtikas. Poļi un leiši var izdomāt pacelt cenas un mēs neko nevarēsim darīt.
Viņu piena pārstrādes rūpnīcas visas ir uz kredītiem. Mazākā kļūda un viņi pacels cenas.
Tagad jau mums ir dārgākā pārtika eiropā, eiropieši brīnās kā mēs ar šitām algām vispār varam kautko atļauties.
Jā, kartupeļi mums ir lēti. Tik lēti ka drīz lauciniekiem nebūs jēgas viņus audzēt, jo viņiem jau neatmaksājas vest viņus uz pilsētu. Visādas PVD nodevas, degvielas cena. Un vienbrīd paliks tikai importa kartupeļi.
Ar alkohola ražošanu mums jau tas ir panākts. Pērku KrištalMinsk, Zaļo marku, Belorusskij (balzāmu).
Un stulbākais ir ka cilvēki to visu augošo problēmu NESASKATA! Kamēr viņam ir kaukāda alga un viņš var atļauties LMT brīvību un interaktīvo televīziju- viņam viss ir po!
Mums veidojas nākamā krīze un kārtējoreiz tā pārsteigs nesagatavotus. Ziniet kas būs kad tiks paziņots ka krīze "notiek"? Hehe. Tās pāris atlikušās rūpnīcas nometīs algas, un vienlaicīgi importa pārtikai pacelsies cena.
Es tikai bik ierāvu auzās ar pareģoto laiku, pa cik EU pārsteidza un iedeva vel naudu. Bet tā ir beigusies tagad...

house 23/01/2018 10:03:54 raksta:

Man par šo tēmu arī ir, ko pateikt.
Spilgts piemērs ir piens. Rimi.
Apaļās plastmasas pudeles. Klasisks gājiens padardzinājumam: Ir tipa vecā cenu zīme bez atlaides (baltā krāsā), piemēram, par 75 centiem 1l. Tad nedaudz vēlāk dzeltenā akcijas zīme (tātad cena ar atlaidi) 90 centi 1l. ("parastā cena" pāri 1eur).
Tas ir piemērs no pagājušā 2017. gada. Šobrīd tas piens maksā 1.12eur.

Es nešaubos, ka šāds princips ir arī visām pārējām precēm, par ko liecina ikmēneša pārtikas tēriņu summa, nemainot paradumus! Visām precēm pieliek 10-50 centus (par kg, par gab., utt.).

Vēl viens piemērs par RIMI. Garšīgās Floras piparkūkas uz Z-svētkiem. Lai nesamelotos, precīzus skaitļus nesaukšu, bet fakts, ka viena un tā pati kaste Elvi BEZ atlaidēm maksā tuvu 6eur, bet Rimi AR atlaidēm virs 7eur! Datumu nenosaukšu, bet uz Z-svētkiem tas konkrēti bija novērojams.

Kā saka, arī miljonu pelnītāji grib ēst.

Komentēt...

:

:
:


Komentāri rakstiem, kas vecāki par 30 dienām, pirms publicēšanas tiek izskatīti!
Comments on articles older than 30 days are moderated and in many cases NOT PUBLISHED at all!

Šurpu turpu

«« Īsti vīri backupus netaisaCenas»»

Locations of visitors to this page