Dažādas piezīmes

Ekspotīcija uz Lietuvu jeb kā es lampu pirku RSS šim rakstam 
21:30:58 09/03/2019 iesūtījis HELDON - Sadaļa: HELDON
Pēc 10+ gadu nevainojamas darbības nobruka Somijā ražotais Lival Intact gaismeklis. Super lampa bija! Lieki teikt, ka šo gaismekli jau sen kā vairs neražo.

Principā gaismekli var salabot, tikai jānomaina elektroniskā drosele (balasts) un lai viss būtu pa smuko (iekšā korpusā) vajag kaut kur "izrakt" sekojošu elektronisko balastu (OSRAM DT-S/E 5-11/220-240 S), kuru kā izskatās jau vairs OSRAM neražo, vismaz man neizdevās atrast nekur online. Protams, ir kaudze citu elektronisku balastu, kurus mazlietiņ paķimerējoties ar lodāmuru varētu pielietot, bet pēc izmēriem lampas korpusā tie iekšā neiet.

Attiecīgi nācās meklēt alternatīvas.

Secinājumi - labu variantu īsti vairs nav. Lielākoties visi ir pārgājuši uz LED, no kuriem +- kā derīgus atradu vien pāris variantus (no amazon). Tā kā īsti negribējās maksāt daudz vairāk par gaismekli par kura piemērotību man bija šaubas, meklēju vien tālāk Lival Intact (izmanto 11W kompaktspuldzi) analogu.

Pēc intensīvas rakšanās pa webu un komentāru lasīšanas atradu somu ražotāja Airam gaismekli Campus, kuram gan ir elektromagnētisks balasts, nevis elektronisks (kas dabā izpaužās kā lampas neliela "mirkšķināšana" pie ieslēgšanas), bet atsauksmes kopumā bija labas.

Lieki piebilst, ka Latvijā tāds nopērkams "tūlīt un tagad" nav. Piegādi 2-4 nedēļas kā variantu neizskatu. Jopcik-popcik ir taču 21. gadsimts, esmu gatavs maksāt vairāk (saprāta robežās), bet nodrošiniet ātru piegādi !

Nekur online Airam Campus pasūtīt neizdevās, bet atradu, ka gaismeklis ir pieejams Lietuvā konkrēta veikalu tīkla noliktavā. Sakontaktēju lietuviešus, vēstules teksts angliski gan tika ignorēts/nesaprasts, bet vēstulei lietuviski (google translate spēks) atbilde pienāca 10 minūšu laikā. Sarunājām, ka gaismeklis 1 dienas laikā (bez maksas) tiks piegādāts uz Latvijai tuvākās Lietuvas pilsētas viņu veikalu un es tai aizbraukšu pakaļ.

Tā arī izdarīju !
Nieka mazlietiņ vairāk kā 2+2 stundas ceļā un gaismeklis ir jau pie manis. Very nice !

Protams, defaulto 830.spektra lampu uzreiz nomainīju pret 840/4000K, jo man patīk cool white gaisma (ciest nevaru dzeltenu gaismu).

Izskatās, ka viss rullē - apgaismojums pēc sajūtām ir tik pat spožs kā ar Lival Intact.

lampa.gif

p.s.
Latvijā nopērkamais Ķīnā ražotais Kanlux HERON KT017C un tamlīdzīgi gaismekļi ir pilnīgs sūds. Pie vienādas 11W lampas Kanlux gaismeklis uz galda virsmas "dod" knapi 160lx apgaismojuma līmeni (kas vispār nav pieņemami un ir krietni par maz), bet Airam Campus vismaz no 350 līdz 500+ luksus (atkarīgs no lampas pagriešanas leņķa attiecībā pret galda virsmu). Tiem, kas tankā un nesaprot kā tā var būt, ja pēc skata gaismeklis ir līdzīgs un lampa abiem ir 11W - paskaidroju, ka ļoti daudz kas ir atkarīgs arī no optikas (respektīvi gaismeklī izmantotā reflektora). Acīmredzot Kanlux gaismeklī izmantotais ir pilnīgs mēsls, savukārt Airam Campus pēc skata tas ir ļoti līdzīgs kā Lival Intact - tātad, labs.

Citi raksta

vio 10/03/2019 00:29:59 raksta:

pizģec, ko tik cilvēki nav gatavi darīt

Komentēt...

:

:
:


Komentāri rakstiem, kas vecāki par 30 dienām, pirms publicēšanas tiek izskatīti!
Comments on articles older than 30 days are moderated and in many cases NOT PUBLISHED at all!

Šurpu turpu

«« Nepērciet dārgu sviestu ! Taizeme atcels vīzu režīmu Latvijas pilsoņiem braucieniem līdz 30 dienām »»

Locations of visitors to this page