Dažādas piezīmes

Skaidrai naudai makā būt ! RSS šim rakstam 
20:01:29 10/01/2019 iesūtījis HELDON - Sadaļa: HELDON
Lai kāda būtu katra indivīda nostāja attiecībā uz bezskaidru naudu, realitātē pierādās, ka skaidrai naudai ir jābūt.

Gadījums Nr. 1 - šodien.

Eju ēst. Maksāju ar karti. Personāls paziņo - oj, šodien nekas nestrādā.

Pamēģinu ar debetkarti - maksājums atteikts, savienojuma kļūda NOT_CONNECTED.
Pamēģinu ar kredītkarti - tas pats.

Atlika vien maksāt ar līdzi esošo skaidro naudu, kuras daudzums makā par laimi bija atbilstošs rēķinam.

Un tagad jautājums banku sfēras zinošajiem: kāda velna pēc netiek izmantota offline transakcijas iespēja maksājot ar kredītkarti? Tā ir kaut kāda super-mega fīča, ko LV vispār neizmanto vai arī lai to izmantotu personālam ir jāveic kādas specifiskas darbības par ko neviens no viņiem nezin ???

Gadījums Nr. 2 - arī šodien.

Stāvu rindā lielveikalā.
Pirms manis jaunēklis-dīvainītis ar n-tajiem saldējumiem un vēl kaut ko. Šis maksā ar bezkontakta karti (izskatījās pēc kaut kādas studentu kartes). Darījums tiek atteikts. Pirkuma summa bija ap 15eur. Uz termināla paziņojums karte netiek apkalpota un pēc tam aicinājums ievietot karti (un ievadīt PIN kodu), ko šis dīvainītis tā arī neizdarīja, jo visam esot jāstrādā ar bezkontaktu. Skaidras naudas jaunēklim nav.

Panesas savstarpējā diskusija (krieviski) starp viņu un kasieri, ko darīt. Tiek atsaukts galvenais kasieris (divreiz), jezga ievelkas uz minūtēm 10, visi nervozē, es mierīgi stāvu un iekšēji smīnu par bezmaksas cirku. Cirks beidzas ar to, ka jaunēklim neizdodas samaksāt arī par daļu no pirkuma un visu pirkumu anulē, pa to laiku saldējums jau daļēji ir izkusis un kasiere ir mērenā panikā :D

Samaksāju skaidrā naudā (pēc pirkuma makā palika 0.09, haha) un tinos prom. Neticamā veidā pat paspēju uz nākamo transportu. Mērfijs nenostrādāja.

Morāle - skaidrai naudai būt !

Citi raksta

velnsivnjzin 11/01/2019 11:54:52 raksta:

"Un tagad jautājums banku sfēras zinošajiem: kāda velna pēc netiek izmantota offline transakcijas iespēja maksājot ar kredītkarti?" - es neesmu pārliecināts, vai Latvijā kāds to maz piedāvā, bet, pavisam vienkārša atbilde būtu tāda, ka nav iespējams pārliecināties, ka pircējam patiesi ir šie līdzekļi. Iedomāsimmies vinekāršu situāciju - pircējs vēlas iegādāties saldējumu 10 eiro vērtība. Pirmajā gadījumā, viņs mēgina maksāt ar savu kredītkarti standarta veidā - ieliek karti, ievada PIN, bet darījums tiek atteikts, jo viņam nav pietiekoši līdzekļi/iztērēts mēneša limits; otrajā gadījumā, pircējs maksā offline režīmā, paņem savu saldējumu un aiziet. Pēc pāris dienām, pārdevejs uzzina, ka šie 10 eiro pie viņa neatnāks (darījums tika atteikts)...
Papildus tam, šīs offline transakcijas ir iespējams daudz vieglāk apstrīdēt, līdz ar to tas ir papildus risks tirgotājam.

Msme 11/01/2019 13:53:17 raksta:

Vācijā bez skaidras naudas vispār nav iespējams dzīvot. Daudz kur kartes neņem, daudz kur ņem tikai EC debetkartes, daudz kur ar karti var norēķināties tikai no 10 eiro. Tai pat laikā Sparkasse par cash izņemšanu ņem no piečuka par reizi

HELDON 11/01/2019 18:05:33 raksta:

Vācija tas ir vispār sviests - kā kaut kāda Āfrikas valstele naudas jautājumos (cik nu lasīts). Ja galvenie iemesli, kāpēc negrib lietot kartes ir nevēlēšanās maksāt bankām starpniecību un novērst kontroli - to es varu saprast, bet ja kaut kas cits, tad gan nē. Kamēr esošo Vācijas pensionāru paaudze neizmirs, laikam tur nekas nemainīsies.

Antuāns Jeblāns 13/01/2019 19:58:16 raksta:

Mēģina ar karti, terminālis parāda ka nevar savienoties ar serveri.
Loģiski ka jāpaprovē ar citu karti!
Tikpat loģiski kā spiest TV pults pogas stiprāk, kad baterijas beidzās.

HELDON 13/01/2019 20:03:35 raksta:

Ideja bija pārbaudīt tieši offline transakciju ar kredītkarti (ja tu to nesaprati).

Jānis 14/01/2019 07:52:40 raksta:

Kā lidmašīnās notiek maksājumi ar karti? Neesmu nekad ar Revolut maksājis, būs jāpamēģina cik ātri transakcija notiek (tb atnāk push ziņojums uz telefonu). Man kaut kā liekas, ka AirBaltic ir offline, un tikai nolaižoties nosūta visu maksājumu info.

HELDON 14/01/2019 10:53:20 raksta:

Lidmašīnā (airbaltic) esmu maksājis ar kredītkarti par vīnu (o jā, tā ir tradīcija) - viss rullēja.

sākumā mēs pārbīdījām skapi 14/01/2019 13:14:53 raksta:

"Vācijā bez skaidras naudas vispār nav iespējams dzīvot." - par laimi Somijā un Igaunijā viss vienkārši ar maksājumu kartēm :)

Komentēt...

:

:
:


Komentāri rakstiem, kas vecāki par 30 dienām, pirms publicēšanas tiek izskatīti!
Comments on articles older than 30 days are moderated and in many cases NOT PUBLISHED at all!

Šurpu turpu

«« Dienvidkoreja ir tālu... Uzlabojums veikalā Stockmann »»

Locations of visitors to this page